Za nami IV Warszawski Korowód Integracyjny

W piątek 12.09.2014 r. w Parku Sowińskiego odbył się IV Warszawski Korowód Integracyjny, którego celem było zintegrowanie niepełnosprawnych i pełnosprawnych mieszkańców stolicy. Wśród atrakcji były m.in. koncerty i zawody sportowe.

Reportaż z IV Warszawskiego Korowodu Integracyjnego z tłumaczeniem na język migowy

 

 

 

DSC03978

Jak powiedziała dyrektor Warszawskiego Centrum Pomocy Rodzinie Jolanta Sobczak, celem imprezy było pokazanie ludzi, którzy są w różny sposób niepełnosprawni, a mimo to sobie radzą. “To także tworzenie miejsc w przestrzeni publicznej, w której osoby niepełnosprawne i pełnosprawne wzajemnie się ze sobą oswajają” – dodała.

Podczas “Korowodu Integracyjnego” można było odwiedzić 53 stoiska, na których organizacje i instytucje zajmujące się pomocą osobom niepełnosprawnym prezentowały efekty swojej codziennej pracy. Wśród nich znalazły się namioty z rękodziełem, obrazami, zabawkami, biżuterią i rzeźbami przez nich wykonanymi.

Dużą popularnością cieszyła się strefa sportu, w której odbywały się zawody z różnych dyscyplin, np. rzut piłką lekarską, gdzie rywalizowały ze sobą osoby pełnosprawne i niepełnosprawne; w strefie zdrowia można było sobie zmierzyć ciśnienie i zasięgnąć porady lekarskiej.

Na scenie występowały osoby niepełnosprawne; punktem kulminacyjnym był koncert zespołu Video, którego piosenki na język migowy tłumaczyła młodzież biorąca udział w projekcie “Młodzi Migają Muzykę. Był też poczęstunek przygotowany przez stowarzyszenie “Otwarte Drzwi”.

W imprezie udział wzięli uczestnicy warsztatów terapii zajęciowych i świetlic środowiskowych dla osób z niepełnosprawnością, mieszkańcy domów pomocy społecznej, dzieci z okolicznych szkół oraz osoby starsze.

Akcję sfinansowano ze środków europejskich w ramach projektu “Integracja dla Samodzielności” oraz przy wsparciu dzielnicy Wola. Patronat honorowy nad “Korowodem” objął Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda. Organizatorami “Warszawskiego Korowodu Integracyjnego” byli: Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie i Urząd Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

Tekst:    
Relacja z Warszawskiego Korowodu Integracyjnego 2014 w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim 

Relacja z Warszawskiego Korowodu Integracyjnego 2014 w programie kronika.waw.pl  

A oto kilka zdjęć z tegorocznej edycji Warszawskiego Korowodu Integracyjnego 

Więcej zdjęć znajdziecie na profilu Warszawskiego Korowodu Integracyjnego na portalu Facebook